All-State baseball team features 12 county players, one Coach of the Year

By ALEC ETHEREDGE | Sports Editor

After two teams made it to the state championship series this season, and several made appearances in the postseason, it was one of the more historic baseball seasons Shelby County has ever seen, and that was reflected on the 2019 All-State baseball team.

With 12 players named to the 2019 All-State team, the county had five first team players, four second team players and three honorable mention players from six different schools, as well as the Class 5A Coach of the Year in Briarwood’s Steve Renfroe.

Chelsea and Briarwood, the two teams to advance to the state championship series, led the way with three All-State players each, while Oak Mountain and Spain Park each had two players honored, and Montevallo and Vincent one player honored.

In the 7A classification, first team players included Oak Mountain’s Jackson Kimbrell and Spain Park’s Colton Ledbetter, while Jake Rivers from Oak Mountain was named to the second team and Linden Samaha of Spain Park earned an honorable mention spot.

Kimbrell, the county’s pitcher of the year, was named a pitcher for the All-State first team thanks to an ERA of .91, a 6-2 overall record and 95 strikeouts. He also had an impressive season offensively with a batting average of .308, 37 hits, 31 RBIs, 28 runs scored, eight doubles, seven home runs and 23 walks.

Ledbetter, just a junior, earned a first team nod in the outfield after putting up numbers that had him as one of the state’s biggest offensive threats. He had a batting average of .388, a remarkable OPS of 1.37, 40 hits, 33 RBIs, 44 runs scored, 11 doubles, seven triples, seven home runs, 27 stolen bases and 33 walks.

Rivers became the second player from Oak Mountain named to the team after earning a spot as a second team infielder. As a junior, he batted .369 at the plate with 41 hits, 23 RBIs and 27 runs scored.

For Samaha it was an honorable mention spot for his junior season efforts, but his numbers were remarkable with a .99 ERA, a 6-2 record and 38 strikeouts to lead the Spain Park pitching staff.

In the 6A classification, Chelsea was responsible for all three players named to the All-State team,

The Hornets were highlighted by sophomore pitcher Connor Ball as a first team catcher after totaling a county-high 107 strikeouts, an ERA of 2.12 and an overall record of 9-3 in 75 2/3 innings pitched.

Senior Jacob Tinnell was named as a second team utility player having spent the majority of the season as one of the top pitchers for Chelsea. He ended his final season with an ERA of 1.34, a record of 1-1 with three saves and 34 strikeouts in 41 2/3 innings pitched.

And the Shelby County Offensive Player of the Year earned an honorable mention spot in Class 6A, which seemed surprising after the numbers he posted.

Overall this season, Frederick led the county in hits with 46 and RBIs with 38. He also finished second in the county with 15 doubles, in a tie for third with four home runs and fourth in batting average at .407.

Briarwood’s run to the 5A state championship series was in large part thanks to head coach Steve Renfroe, who led the team back from an 0-11 start, which earned him the 2019 Class 5A Coach of the Year.

But his players had a lot to do with it as well starting with first team first baseman Wesley Helms.

As a sophomore, Helms held a batting average of .457 with 43 hits, 31 RBIs, 27 runs scored, nine doubles and three triples in just 94 at bats.

Another breakout sophomore was pitcher/third baseman Carson McKinney, who earned a spot on the second team as a utility player. During his first year with the Lions, McKinney had an ERA of 1.42, posted a record of 6-2 and had 45 strikeouts in 50 innings pitched.

At the plate, he held a batting average of .399 with 39 hits and 30 RBIs thanks in large part to a county-high 17 doubles.

Senior pitcher Noah Whatley was also honored as an honorable mention pitcher after finishing his final season with a 5-3 record, an ERA of 2.25, 47 strikeouts and two saves.

In Class 4A, Montevallo’s Josh Mims earned a spot on the All-State second team after posting jaw-dropping numbers both offensively and on the mound as a junior.

On the mound, Mims went 6-1 with a 2.10 ERA and posted 69 strikeouts, while at the plate, he was able to post a county-high batting average of .482, while also 41 hits, 43 runs scored, 19 RBIs and 10 doubles in just 85 at bats.

The final player to make the 2019 All-State team was Vincent’s Robbie Albright, who was last year’s Shelby County Offensive Player of the Year, and didn’t disappoint during his senior year either.

He posted a batting average of .419 with 31 hits, 22 RBIs, 33 runs scored, 13 doubles, four home runs and 16 stolen bases to his name in 2019.

CLASS 7A

PLAYER OF THE YEAR

Chandler Best, McGill-Toolen

PITCHER OF THE YEAR

Chandler Best, McGill-Toolen

HITTER OF THE YEAR

Dylan Ray, Bob Jones

COACH OF THE YEAR

Tyler Minto, Baker

ALL-STATE

First team

P: Chandler Best, McGill-Toolen, Sr.

P: Matt Dailey, Huntsville, Sr.

P: Michael Fowler, Hewitt Trussville, Jr.

P: Jackson Kimbrell, Oak Mountain, Sr.

C: Nathan LaRue, McGill-Toolen, Sr.

IF: Mitchell Daly, Bob Jones, Jr.

IF: Cam Hill, Bob Jones, Jr.

IF: Tyler Mauldin, Hewitt-Trussville, Jr.

IF: Will Smith, Prattville, Jr.

OF: Colton Ledbetter, Spain Park, Jr.

OF: Dylan Ray, Bob Jones, Jr.

OF: Landon Singley, Baker, Jr.

UT: Caden Rose, Bob Jones, Jr.

UT: Hunter Tillman, Theodore, Sr.

DH: Colton Lewis, Vestavia Hills, Sr.

DH: Peyton Wilson, Hoover, Sr.

Second team

P: Spencer Hadley, McGill-Toolen, Sr.

P: Sam Maynard, Bob Jones, Jr.

P: Daniel Swatek, Hoover, Sr.

P: Grant Taylor, Florence, So.

C: John-Michael Riley, Bob Jones, Sr.

IF: Kendall Cribb, Theodore, Jr.

IF: Hunter Donaldson, Smiths Station, Jr.

IF: Jake Rivers, Oak Mountain, Jr.

IF: Colton Yeager, Mountain Brook, Sr.

OF: Colten Carver, Bob Jones, Sr.

OF: Brantley Holden, Florence, Sr.

OF: Will Yarbro, Mountain Brook, Jr.

UT: Zane Faulk, Smiths Station, Jr.

UT: Grant Thornton, Enterprise, Sr.

DH: Trevor Coleman, Mary Montgomery, Sr.

DH: Drew Murray, Baker, Jr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Linden Samaha, Spain Park, Jr.; McCain Sieving, Enterprise, Jr.

Catcher: Matthew Nichols, Prattville, Jr.

Infield: Zeke Bishop, Florence, So.; Garner Phillips, Prattville, Jr.; Cole Strachan, Sparkman, Jr.; Grayson Throneberry, Austin, Sr.

Outfield: Robby Ashford, Hoover, Jr.; Michael Ellis, McGill-Toolen, Sr.

Utility: Hunter Bettner, Fairhope, Sr.; Nick Constantine, Huntsville, Jr.

Designated hitter: Jackson Arnold, Auburn, Sr.; Micah Morgan, Fairhope, Jr.

6A

PLAYER OF THE YEAR

Jordan Beck, Hazel Green

HITTER OF THE YEAR

Jordan Beck, Hazel Green

PITCHER OF THE YEAR

Justin Perreault, Homewood

COACH OF THE YEAR

Brent Patterson, Cullman

ALL-STATE

First team

P: Logan Austin, Russell Co., Jr.

P: Connor Ball, Chelsea, So.

P: Garrett McMillan, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr.

P: Justin Perreault, Homewood, SR

C: Derrick Jackson, Buckhorn, Jr.

IF: Walt Bailey, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr.

IF: Cooper Beck, Cullman, Sr.

IF: Jake Parr, Buckhorn, Sr.

IF: Caleb Marsh, Albertville, Sr.

OF: Levi Clark, Saraland, Sr.

OF: Jordan Beck, Hazel Green, Sr.

OF: Zac Rice, Russell Co., Jr.

UT: Luke Nolen, Hueytown, Sr.

UT: Brett Pitts, Benjamin Russell, Jr.

DH: Jake Spivey, Oxford, Sr.

DH: Jackson McCreless, Muscle Shoals, So.

Second team

P: Blake Burkhalter, Northview, Sr.

P: Peyton Colvard, Cullman, Sr.

P: Hunter McGriff, Hazel Green, Sr.

P: Eli Giles, Faith Academy, Jr.

C: Garrett Gustafson, Hazel Green, Sr.

IF: Te’Relle George-Mills, Dothan, So.

IF: Tristain Stevens, Robertsdale, Jr.

IF: J.G. Bell, Faith Academy, Jr.

IF: Trey Higgins, Oxford, So.

OF: Anthony Burden, Minor, Jr.

OF: Reese Howard, Oxford, Sr.

OF: Colton Wombles, Russell Co., 8th

UT: Trentin Dupper, Decatur, Sr.

UT: Jacob Tinnell, Chelsea, Sr.

DH: Brodie Morrow, Hartselle, Fr.

DH: Jaden Page, Buckhorn, Sr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Jacob Davis, Spanish Fort, Jr.

Catcher: Noah Hill, Lee-Huntsville, Sr.; Austin Embrey, Russell Co., Jr.

Infield: Brennen Norton, Cullman, So.; Kash Ryan, Hillcrest-Tuscaloosa, Sr.

Outfield: Carter Frederick, Chelsea, Jr.; Isaiah Pankey, Albertville, Sr.

Utility: Jarin Turner, Oxford, Sr.

Designated hitter: none

5A

PLAYER OF THE YEAR

Braden Hughes, Springville

HITTER OF THE YEAR

Brandon Daniels, Springville

PITCHER OF THE YEAR

Pico Kohn, Chilton Co.

COACH OF THE YEAR

Steve Renfroe, Briarwood Christian

First Team

P:  Brooks Cooner, Bibb Co., Sr.

P:  Pico Kohn, Chilton Co., So.

P:  Will Hotalen, Etowah, Sr.

P:  Braden Hughes, Springville, Jr.

C: DJ Law, Rehobeth, Sr.

IF: Wesley Helms, Briarwood, So.

IF: Jayden Sloan, Brewbaker Tech, Sr.

IF: Brock Huner, Charles Henderson, Sr.

IF: Will Hudson, Arab, Jr.

OF: Richard Brinson, UMS-Wright, Jr.

OF: Tyler Roberts, Southside-Gadsden, Jr.

OF: Brandon Daniels, Springville, Sr.

UT: Jake Holifield, St. Paul’s, Sr.

UT: Trey Dollar, Madison Academy, Sr.

DH: Deuntae Childers, Chilton Co., So.

DH: Cade Horton, Bibb Co., So.

Second Team

P:  Cason Blackmon, Beauregard, Jr.

P:  Aubry Cleghorn, West Point, So.

P:  Ivan Cornelius, Springville, Sr.

P:  Jacob Little, Southside-Gadsden, So.

C: Hunter Persall, West Point, Sr.

IF: Austin Young, Etowah, Sr.

IF: Skipper Snypes, UMS-Wright, Sr.

IF: Noah Primm, Alexandria, Sr.

IF: Brayden Rowe, Corner, Jr.

OF: Jarren Wright, Etowah, Sr.

OF: Zac Durham, Jasper, Sr.

OF: Casten Reed, Citronelle, Sr.

UT: Lane Rotch, Jackson, Sr.

UT: Carson McKinney, Briarwood, So.

DH: Will Blocker, Tallassee, Jr.

DH: Ryan Taylor, Alexandria, Sr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Noah Whatley, Briarwood, Sr.; Christian Herberholz, Scottsboro, Sr.; Austin Harris, Shelby Co., Jr.

Catcher: Hunter Briles, Russellville, Sr.; Nick Mauldin, Sylacauga, Jr.

Infield: Dyson James, Jackson, Jr.; Reed Latimer, Scottsboro, Sr.; Drew Watts, Bibb Co., Sr.; Cameron Baker, Chilton Co., Jr.

Outfield: Jaih Andrews, Ramsay, Jr.; Brant Brown, Springville, Sr.

Utility: Hogan Whitt, Ardmore, Jr.; Jalen Borders, Alexandria, Sr.

Designated Hitter: Brennan Stokes, Southside-Gadsden, Sr.; Lawson Scarbrough, Charles Henderson, Sr.; Jordan Ridgeway, Sylacauga, Jr.

4A

PLAYER OF THE YEAR

Ethan Hearn, Mobile Christian

HITTER OF THE YEAR

Ethan Hearn, Mobile Christian

PITCHER OF THE YEAR

Drew Nobles, Holtville

COACH OF THE YEAR

Jacob Fowler, Brooks

First Team

P: Dylan Teague, Hokes Bluff, Sr.

P: Drew Nobles, Holtville, Sr.

P: Thorne Tapp, Brooks, Sr.

P: Luke Daniel, Wilson, Jr.

C: Ethan Hearn, Mobile Christian, Sr.

IF: Brandon Poole, North Jackson, So.

IF: Scott McAlpine, Haleyville, Sr.

IF: Carson Villalta, Brooks, Jr.

IF: Ethan Johnson, Cherokee Co., Sr.

OF: Carson Eubanks, Hokes Bluff, Sr.

OF: Taylor Henderson, Elmore Co. Sr.

OF: Camden Lovrich, Trinity, Sr.

UT: Cade Whitley, Sipsey Valley, Jr,

UT: Payton Lemons, Hokes Bluff, So.

DH: Jake Killingsworth, Headland, Jr,

DH: John Miller Lawson, Haleyville, So.

Second team

P: Hunter Redding, Mobile Christian, Sr.

P: Trace Bright, Trinity, Sr.

P: Austin Downey, Elmore Co., Sr.

P: Brodie McCracken, Oneonta, So.

C: Houston Edwards, Hokes Bluff, Sr.

IF: JT Lastorka, Mobile Christian, Sr.

IF: Chip Morgan, Andalusia, Jr.

IF: Todd Davis, LAMP, Jr.

IF: Paul Andrzejewski, St. John Paul II, 8th.

OF: Ashton Owens, West Morgan, Jr.

OF: Garrett Day, St. John Paul II, Fr.

OF: Christian Ivey, Catholic-Montgomery, Jr.

UT: Brycen Parrish, Wilson, Jr.

UT: Blake Bennett, Haleyville, Sr.

DH: Brett Urban, Brooks, Sr.

DH: Josh Mims, Montevallo, Jr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Walker Morgan, LAMP, So.; John Matthews, North Jackson, Sr.

Catcher: Chase Ison, Oak Grove, Sr.

Infield: Jake Anderson, Clarke Co., Sr.; Brandon Moore, Sipsey Valley, Jr.; Ben Johnson, Alabama Christian, Sr.; Trayton Taft, American Christian, Sr.

Outfield: Nick Walker, Priceville, Sr.; Carson Garrett, Cherokee Co., Sr.

Utility: Mikey Forney, Holtville, Fr.; Nick Whitten, Deshler, So.

3A

PLAYER OF THE YEAR

Grayson Stewart, Providence Christian

HITTER OF THE YEAR

Jaylen Childs, Saks

PITCHER OF THE YEAR

Grayson Stewart, Providence Christian

COACH OF THE YEAR

Mike Cassady, Opp

First Team

P: Logan Pruitt, Piedmont, Sr.

P: Grayson Stewart, Providence Christian, Jr.

P: Brody Cook, Winfield, So.

P: Ridge Raper, Phil Campbell, So.

C: Don Williams, Houston Academy, Jr.

IF: Jaylen Childs, Saks, Sr.

IF: Mason Mohon, Piedmont, Sr.

IF: Jackson Elkins, Winfield, Sr.

IF: Jake Outlaw, Dadeville, Sr.

OF: Drew Porter, Gordo, Jr

OF: Brock Hollingsworth, Winfield, Jr.

OF: Brayden Banner, Providence Christian, Sr.

UT: Jack Williamson, Winfield, So.

UT: Kade Snell, Wicksburg, Jr.

DH: Slade Brown, Lauderdale Co., Jr.

DH: Sean Smith, Piedmont, So.

Second Team

P: Clay Pilgrim, East Lawrence, Sr.

P: Carson Howard, St. James, So.

P: Blake Jernigan, T.R. Miller, So.

P: Logan Ross, Opp, Sr.

C: Rilan Garrison, Phil Campbell, Jr.

IF: Nate Owens, Phil Campbell, Sr.

IF: Matthew Robinson, St. James, Sr.

IF: Preston Cox, Prattville Christian, Sr.

IF: Will Solomon, Providence, Sr.

OF: Drew Bradley, Excel, Jr.

OF: Ashton James, Hanceville, Jr.

OF: TJ Blackmon, Pike Road, So.

UT: Bryce Walter, Piedmont, Jr.

UT: David Warren, Providence Christian, Sr.

DH: Coleman Wright, Providence Christian, Sr.

DH: Caden Best, Westminster Christian, Sr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: JonDawson Tittle, Oakman, Sr.

Catcher: Wyn Brittain, T.R. Miller, So.; Bailey Harrison, Westminster Christian, Jr.

Infield: Tyler Cruse, Lexington, Sr.; Brant Deerman, Piedmont, Jr.; Brady James, Opp, So.; Mason Coskrey, Geneva, Sr.

Outfield: Cabel Mullenix, Gordo, Sr.; Brock Woodham, St. James, Jr.

Utility: none

Designated hitter: Corrigan Thibodeaux, Thomasville, Sr.

2A

PLAYER OF THE YEAR

Matt Snell, G.W. Long

HITTER OF THE YEAR

Andrew Dutton, Westbrook Christian

PITCHER OF THE YEAR

Matt Snell, G.W. Long

COACH OF THE YEAR

Richard Maggerise, Red Bay

First Team

P: Matt Snell, G.W. Long, Sr.

P: Trent Jones, Thorsby, Sr.

P: Peyton Wesson, Fayetteville, Sr.

P: Samuel Dutton, Westbrook Christian, So.

C: Tanner Jones, Thorsby, So.

IF: Andrew Dutton, Westbrook Christian, Jr.

IF: Solomon Foster, Leroy, Jr.

IF: Kolby Bragwell, Red Bay, Sr.

IF: Carson Fain, Ariton, Sr.

OF: Carter Sample, Decatur Heritage, Jr.

OF: Christian Collier, G.W. Long, Sr.

OF: Joseph Gilchrist, Westbrook Christian, Jr.

UT: Joe Hicks, Sumiton Christian, Sr.

UT: Tay Brantley, Luverne, Sr.

DH: Robbie Albright, Vincent, Sr.

DH: Bryan Galloway, Goshen, Jr.

Second team

P: Kade Moseley, Leroy, Jr.

P: Luke Hampton, Cedar Bluff, Jr.

P: Baker Wilson, Decatur Heritage, jr.

P: Landon Mura, J.U. Blacksher, Sr.

C: Slade Simmons, G.W. Long, Sr.

IF: JT Hoffman, Highland Home, Jr.

IF: Heath Bolton, Decatur Heritage, Sr.

IF: McGwire Stanley, Goshen, Jr.

IF: Tobey Powell, Luverne, Sr.

OF: Hunter Dixon, Cottage Hill, Sr.

OF: Jacob Lockhart, Thorsby, Jr.

OF: Justin Stiefel, Fyffe, So.

UT: Grant Taylor, Horseshoe Bend, Sr.

UT: Jordan Coachman, Cottonwood, Sr.

DH: Ross Johnson, Cedar Bluff, Sr.

DH: Chase Allen, Red Bay, Sr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Caison Long, G.W. Long, Jr.; Grant Woodruff, Cottage Hill, Sr.

Catcher: Greysen Robinson, Westbrook Christian, Sr.

Infield: Samuel Cosby, Cedar Bluff, Jr.; Cade Ballenger, Sand Rock, So.; Mike Evans, Cottage Hill, Sr.; Lucas Craft, Colbert Co., Sr.

Outfield: CJ Bunn, Sumiton Christian, Sr.; Kam Faria, G.W. Long, Sr.

Utility: Tucker Patterson, Thorsby, Jr.; Cade McKinney, Red Bay, Sr.

Designated hitter: Daniel Phillips, Highland Home, Sr.

1A

PLAYER OF THE YEAR

Colt Smith, Mars Hill Bible

HITTER OF THE YEAR

Tate Warr, Millry

PITCHER OF THE YEAR

J.T. Etheridge, Sweet Water

COACH OF THE YEAR

Ed Warrick, Millry

First Team

P: Lain Jordan, Millry, Sr.

P: J.T. Etheridge, Sweet Water, Jr.

P: Parker Odom, Brantley, Sr.

P: Colby Slayton, Spring Garden, Jr.

C: Tate Warr, Millry, Jr.

IF: Lee Yeager, Victory Chr., Sr.

IF: Peyton Higgins, Mars Hill Bible, So.

IF: Trey Lewis, Millry, Jr.

IF: Hall Billings, Donoho, Sr.

OF: Luke Ivey, Spring Garden, Sr.

OF: Sam Ragan, Mars Hill Bible, Sr.

OF: Greyson Layton, Brantley, Sr.

UT: Cade Abernathy, Athens Bible, Sr.

UT: Colt Smith, Mars Hill Bible, Sr.

DH: Collin Huntley Mars Hill Bible, Sr.

DH: Luke Welsh, Spring Garden, So.

Second Team

P: Jake Kilcrease, Brantley, Sr.

P: Gage Johns, Athens Bible, Sr.

P: Bryce Eddington, St. Luke’s, So.

P: Josh Bowerman, Mars Hill Bible, Fr.

C: Grant Odom, Brantley, Jr.

IF: Weston Kirk, Spring Garden, So.

IF: Sam Contorno, Holy Spirit, Sr

IF: Chance Majors, Lynn, So.

IF: Chance Broussard, Sweet Water, Sr.

OF: JD Neutze, St. Luke’s, Sr.

OF: John Norton, Millry, Jr.

OF: Austin Smith, Falkville, Sr.

UT: Brayden Stordahl, Gaylesville, Sr.

UT: Braden Pyron, Marion Co., Sr.

DH: Michael Alan Cole, Sweet Water, Fr.

DH: Abraham Sargent, Victory Chr., Sr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Matthew Usery, Athens Bible, Sr.; Braden Cameron, Holy Spirit, Jr.

Catcher: Jeremy Boler, Holy Spirit, Sr.; Braiden Broussard, Sweet Water, Jr.

Infield: Trey Bunch, St. Luke’s, Jr.; Jamal Antone, Georgiana, Sr.; Bryce Dunn, Brantley, Jr.; Hayden Hester, Waterloo, Jr.

Outfield: none

Utility: none

Designated hitter: Wyatt King, Falkville, So.

AISA

PLAYER OF THE YEAR

Gunnar Henderson, Morgan Academy

PITCHER OF THE YEAR

Jeremy Lee, Morgan Academy

HITTER OF THE YEAR

Gunnar Henderson, Morgan Academy

COACH OF THE YEAR

Allen Ponder, Pike Liberal Arts

ALL-STATE

First team

P: Luke Davis, Glenwood, Sr.

P: Jeremy Lee, Morgan Academy, Jr.

P: Kyrin Long, Autauga Academy, Jr.

P: Holt Steed, Pike Liberal Arts, Jr.

C: Brayton Brown, Morgan Academy, Sr.

IF: Christian Beasley, Lakeside, Sr.

IF: David Ducote, Morgan Academy, Sr.

IF: Taylor Gover, Lakeside, Sr.

IF: Gunnar Henderson, Morgan Academy, Sr.

OF: Davis Allen, Pike Liberal Arts, Jr.

OF: Tucker Neven, Macon-East, Sr.

OF: Preston Owens, Crenshaw Christian, Jr.

UT: William Averitt, Clarke Prep, Jr.

UT: Mathew Windham, Jackson Academy, Sr.

DH: Bryce Valero, Glenwood, Sr.

DH: Mayes White, Tuscaloosa Academy, So.

Second team

P: Jayce James, Lakeside, Jr.

P: Hayden Johnson, Tuscaloosa Academy, Sr.

P: Jarred Kelly, Hooper, Sr.

P: Devin Pitre, Jackson Academy, Sr.

C: Logan Johnson, Crenshaw Christian, Sr.

IF: Hayden Campbell, Marengo Academy, Jr.

IF: J.P. Sanders, Tuscaloosa Academy, Sr.

IF: Tyson Tubbs, Autauga Academy, Jr.

IF: Auston Welsh, Lakeside, Jr.

OF: Joseph Estes, Morgan Academy, Jr.

OF: Josh Kelsey, Autauga Academy, Sr.

OF: Brock Taunton, Macon-East, Sr.

UT: Davis Gaston, Fort Dale Academy, Jr.

UT: Chandler Golden, Pike Liberal Arts, Sr.

DH: Sam Baker, Hooper, So.

DH: Jonny Robinson, Northside Methodist, Jr.

HONORABLE MENTION

Pitcher: Matthew Davis, Morgan Academy, Jr.; Landon Nutter, Lee-Scott, Sr.

Catcher: Brandon Leroy, Lakeside, Jr.; Brooks Short, Lee-Scott, Sr.

Infield: John Parker Brock, Marengo Academy, Jr.; Jackson Ceman, Macon-East, Sr.; Tanner McNaughton, Macon-East, Sr.; Jade Sikes, Pike Liberal Arts, Sr.

Outfield: Holden Hollingshead, Hooper, Jr.; Micah Roberts, Jackson Academy, Jr.

Utility: Tom Lauderdale, Wilcox Academy, Sr.; Lee McBride, Patrician, Sr.

Designated hitter: Houston Evans, Tuscaloosa Academy, So., Ty Parden, Clarke Prep, So.